تحقیق درباره سقف بتنی

دانلود تحقیق درباره سقف بتنی و انواع ان

دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 25
حجم فایل 28 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

*تحقیق درباره سقف بتنی*

 

كلیات:

سقف بتنی مجوف و بلوك سقفی حاصل از عناصری كه وزن هر متر مربع آن در مقایسه با سقفهای توپر متداول نظیر تیر آهن ضربی كمتر است. عناصر متشكله آن عبارتند از:

الف: تیرچه‌های پیش‌ساخته( فلزی یا بتنی) بعنوان عنصر كششی و باربر

ب: قطعات پركننده توخالی(مجوف) بعنوان قالب

ج: بتن به عنوان عنصر تركیبی، پوششی و فشاری

د: میلگردهای حرارتی و توزیع بار

عناصر فوق‌ا لذكر با مشخصات مشروحه زیر تهیه می‌گردند.

الف- تیرچه‌های پیش‌ساخته

1-تیرچه تمام فولادی – كه قطعات نبشی، سپری، تسمه و یا ورق خم شده تهیه می‌شود. تیرچه فلزی كه بطور معمول از ورق خم شده تهیه می‌گردد از دو قسمت فوقانی و تحتانی تشكیل می‌گردد. اتصال این دو قسمت بوسیله تسمه و با ضمائمی كه بوسیله پرس در ورق ایجاد گشته با جوش الكتریكی صورت می‌گیرد.

لازم به تذكر است كه بدلیل مصرف زیاد ورق آهن تیرچه‌ها و سنگینی ناشی از آن، در حال حاضر این تیرچه‌ها متداول نمی‌باشد.( شكل 1)

 

2-تیرچه‌های تمام بتن مسطح- از بتن و میلگرد( آجدار* )تهیه می‌شوند( شكل 2). خربای بعضی از انواع این تیرچه‌ها از ورق و یا تواماَ ارزاق و میلگرد می‌باشد.( شكل 3)

 

 

3-تیرچه‌های با قالب  سفالی-  از قرار دادن میل‌گرد آجدار و بتن ریزی در قالب سفالی تهیه می‌گردند.

4- تیرچه‌های بتنی پیش تنیده- این نوع تیرچه معمولاَ با یك سطح مقطع سپری شكل كه در قسمت تحتانی توسط سیم(تك رشته‌ای) و یا كابل( چند رشته‌ای) مسطح شده است تهیه می‌گردد بدین صورت كه بمنظور ازه یادتاب كششی تیرچه و تقلیل ابعاد آن و همچنین اقتصادی بودنش قبل از بتن‌ریزی تیرچه‌ها در كارخانه، میلگردها با روش خاص و وسایل مخصوص كشیده شوند كه اصطلاحاَ به آنها تیرچه‌های بتنی پیش‌تنیده می‌گویند.( شكل5)*  تبصره : از میلگرد آجدار بعلت مقاومت و میزان چسبندگی بیشتر كه به صرفه‌جویی در مصرف آهن می‌انجامد استفاده می‌گردد. در صورتی می‌توان از میلگردهای معمولی استفاده كرد كه در انتهای آنها مطابق آئیننامه بتن، خمهای لازم رعایت گردد.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *