تحقیق درباره SQL server و پایگاه داده

دانلود تحقیق درباره sql server و پایگاه داده

دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 36
حجم فایل 24 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

*تحقیق درباره SQL server و پایگاه داده*

 

مقدمه :

یكی از نكات مهم مدیریت یك پایگاه داده حصول اطمینان از امنیت اطلاعات است شما باید مطمئن باشید هر شخص كه لازم است به طور قانونی به اطلاعات دسترسی داشته باشد می تواند به آنها را بدست آورد ولی هیچ كس نمی تواند بدون اجازه به آنها دسترسی داشته باشد .

نیاز به امنیت

قبل ازاینكه به بحث در مورد امنیت در SQL بپردازیم لازم است نیاز به امنیت را به درستی درك كنیم خطرات امنیتی از سه ناحیه مورد بحث قرار می گیرند .

1-فرامینی كه از خارج به سیستم وارد می شوند : مزاحمین خارجی افرادی هستند كه كوشش می كنند از خارج از شركت به سیستم هایتان دستیابی پیدا كنند . كه این كاردلایلی مثل اذیت كردن شوخی ، فروش اطلاعات به شركت دیگر باشد از آنجا كه بیشتر شركت ها اقدامات اصولی وساده ای را برای پیشگیری از این نوع مزاحمت انجام می دهد این نوع مزاحمت به ندرت پیش می آید.

2-افراد شركت تان این نوع مزاحمت متداولترین نوع آن است این افراد معمولا انگیزه نهائی برای دستیابی به داده هایی دارند كه نمی بایست آنها را ببیند . كه این انگیزه ممكن است كنجكاوی محض ویا سوء نیت باشد .

3-مزاحمت تصادفی : كه نسبتا متداول است در اینجا كاربری دارد سیستم می شود وانتظار می رود كه نتیجه خاص بدست آورد ولی آن نتیجه را بدست نمی آورد بلكه اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به آنچه انتظار داشتند بدست می آورد .

اشخاصی كه در شركتتان كار می كنند ، احتمالا متداولترین نوع مزاحمت برای سیستم تا ن به شمار می آیند . این افراد معمولا انگیزه نهائی برای دستیبای به داده هایی دارند كه نمی بایست آنها را ببینند . قدری از این انگیزه ممكن است كنجكاوی محض باشد ، و قدری از آن نیز ممكن است سوء نیت صرف باشد . برای متوقف كردن در این نوع مزاحمت ، واقعا باید با سوء ظن به تمام سیستم های خود بنگرید و آنها را تا حد ممكن قفل كنید . وقتی چنین كاری می كنید ، برخی از كاربران شكایت می كنند لازم است به تمامی این گونه مسائل پاسخ دهید وبه آنها توضیح دهید كه چرا سیستم ها را قفل می كنید .

مزاحمت تصادفی نیز نسبتا متداول است چیزی كه در این حالت رخ می دهد آن است كه كاربری وارد سیستم می شود و انتظار دارد كه نتیجه خاصی به دست آورد ، ولیكن آن نتیجه را به دست نمی آورد بلكه ، كاربران اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به آنچه كه انتظار داشتند به دست می آورند .

 

اصول امنیت SQL  سرور

SQL سرور واژه ها و مفاهیم زیادی كه باید با آنها آشنا شوید این مفاهیم شامل مراحلی می شوند كه SQL سرور با انجام آنها به یك كاربر امكان می دهد تا تحت مدهای امنیتی مختلف ، كه به زودی بررسی خواهند شد ،بایك بانك اطلاعاتی ارتباط برقرار كند ابتدا باید واژه های بیشتری را فرا بگیرید این واژه ها عبارتند از :

  • ID برقراری ارتباط ID برقراری ارتباط بخشی از اطلاعات اعتبار كاربر است كه كاربر برای دستیابی به SQL سرور ارائه می دهد بسته به مد امنیتی مورد استفاده در سرویس دهنده ، كاربر ممكن است مجبور به ارائه ID  نباشد . 
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *