فایل کامل پاورپوینت سبزی كاری 33 صفحه

شما برای دریافت پاورپوینت سبزی كاری به سایت ما وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پاورپوینت سبزی كاری را به دقت بخوانید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

سبزی کاری انتخاب زمین وسعت سبزیکاری عوامل حاصلخیزی زمین انواع کود طبیعی کرته نوبرکاری خزانه انواع خوشه غلات گوجه‌فرنگی سیب‌زمینی پیاز

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 33

حجم فایل: 64 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل:

انتخاب زمین

زمین شوره سنبل بر نیارد در او تخم عمل ضایع مگردان

گرچه امروز مطابق اصول و قواعد فنی می‌توان با اصلاح سخت‌ترین و بدترین زمینها از آن استفاده كرد ولی این اصلاح نسبت به وضعیت زمین كه از چه نوع باشد فرصت زیادی را توأم با خرج بسیار در بر دارد كه از موضوع عملی كه ما می‌خواهیم انجام دهیم به دور است، زیرا در این كتاب ما فقط می‌خواهیم این موضوع را روشن كنیم خوانندگانی كه دارای زمینی حاضر برای كشت هستند برای حداكثر استفاده از زراعت خود باید چه دقائق و چه نكاتی را در نظر بگیرند.

چنانكه زمینی اگر از حیث جنس طبیعی مساعد باشد ولی دارای نواقص زیر باشد نمی‌توان استفاده منظور را از آن انتظار داشت.

  1. زمینهای گود برای زراعت مفید نمی‌باشند زیرا غالباً در اثر بارندگیهای زیاد یا طغیان آب رودخانه (اگر در مجاورت زمین باشد) آب به آن هجوم می‌آورد و زراعت را می‌شوید و خراب می‌كند و به جای آن قشری از گل و لای می‌گذارد كه علاوه از تباهی محصول زمین را هم خراب می‌كند.
  2. فزونی دائمی رطوبت در زمین كه معلول بدی جریان آب اطراف آن باشد یا از مجاری دورتری نشت نماید اثرات خیلی بدی در زمین می‌گذارد و ریشه نباتات را می‌پوساند یا اصولاً مانع روئیدن بذر می‌شود.

در اینگونه زمین‌ها قبل از انجام زهكشی و خشك كردن زمین نباید زراعت كرد.

  1. زمینهای مردابی كه آنها را هم قبل از خشكانیدن نمی‌توان مورد استفاده قرار داد.
  2. نزدیكی زمین زراعتی با بعضی از كارخانجات تهیه مواد شیمیایی و كوره‌های گچ‌پزی و آهك‌پزی برای زراعت بسیار خطرناك است، زیرا این كارخانجات یا كوره‌ها دائماً دودهای اكال و مضر و گازهای خطرناك و گرد و غبارهای خشك‌كننده و سمی در فضا منتشر می‌كنند و برای صحت كارگران مزرعه و گیاه هر دو خطرناك می‌باشند و غالباً سبزی‌هایی كه در اطراف این كارخانه‌ها به دست می‌آیند همیشه پلاسیده و دارای طعم و مزه‌ای است كه به ذائقه بد و نامطبوع است.
  3. نزدیكی مزرعه سبزی با جاده‌های بزرگ برای زراعت مضر است زیرا در اثر عبور و مرور وسائط نقلیه و گرد و غباریكه دائماً از جاده برمی‌خیزد و روی سبزیها می‌نشیند از نمو آنچه كاشته شده جلوگیری می‌كند و آنها را ضایع می‌كند.

بنابراین بهترین زمین برای زراعت سبزی در این مناطق آنست كه جهت‌یابی آن بینابین چهار جهت اصلی باشد كه عرصه جنوب آن از یك سمت جنوب غربی و از سمت دیگر جنوب شرقی و عرصه شمالی از یك سمت شمال غربی و از سمت دیگر شمال شرقی واقع شده باشد و دیگر از عوامل مساعد شیب ملایم زمین است زیرا شیب تند باعث می‌شود كه مواقع آبیاری آب آنچه در آنجا هست بشوید و همراه خود به نقطه گود زمین ببرد و در زمین هم به اندازه كافی آب نفوذ نكند تا ریشه نباتات را سیرآب كند. ولی شیب معتدل باعث می‌شود كه آب به خوبی به تمام سطح مزرعه جاری شود و تا اعماق آن نفوذ كند در زمین‌هایی كه دارای شیب تند هستند می‌توان به وسیله خاكریزی دستی و تشكیل كردها و بندها رفع نقیصه نمود.

نزدیكی مزرعه به جنگل‌های انبوه یا تپه‌های مرتفع هم در بعضی مواقع برای سبزیكاری بسیار نافع ولی بعضی مواقع هم مضر است زیرا اگر زمین در فاصله معتدلی از این پناهگاه‌ها قرار گرفته باشد كه سایه آنها مزرعه را نپوشاند چون این عوامل در مقابل مسیر بادهای شدید محلی است و جلوگیری از شدت وزش می‌كند بسیار مفید است ولی اگر مزرعه زیاد نزدیك باشد كه سایه این موانع غالب اوقات روی زمین را بپوشاند برای زراعت سبزی مضر است و هیچگاه نمی‌توان استفاده لازم را برد، زیرا زمین زراعتی باید به اندازه كافی دارای روشنائی و هوا باشد و در غیر این‌صورت در زمین سایه رشد نباتات كم می‌شود و گیاه در معرض غارت حشرات قرار می‌گیرد و مستعد گرفتن انواع امراض می‌شود.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت سبزی كاری ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت سبزی كاری – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
سبزی کاری;انتخاب زمین;وسعت سبزیکاری;عوامل حاصلخیزی زمین ;انواع کود طبیعی;کرته;نوبرکاری;خزانه;انواع خوشه غلات;گوجه فرنگی ;سیب زمینی ;پیاز

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *