فایل کامل پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه 71 صفحه

شما برای دریافت پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه به سایت ما وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه را به دقت بخوانید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه بررسی طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه پاورپوینت جامع و کامل طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه کاملترین پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه پکیج پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه مقاله طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه تحقیق طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 71

حجم فایل: 7.718 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل:

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 71 صفحه

طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه

عوامل اقلیمی یك امر كلی كه تقریباً در رابطه با كلیه ساختارهای سنتی ایران صدق می‌كند، همگونی آنها و محیط مسكونی با عوامل اقلیمی است. این مطلب را درسواحل دریای خزر، كرانه خلیج فارس و دریای عمان، دامنه قلل مرتفع و حاشیه كویر مركزی می‌توان به وضوح مشاهده نمود. بافت شهری، فرم بنا و نوع مصالح در هر یك از این مناطق در تطبیق كامل با شرایط اقلیمی می‌باشند.
عواملی كه بر شرایط اقلیمی یك منطقه تأثیر می‌گذارد شامل زاویه تابش خورشید، عرض جغرافیایی یعنی دوری یا نزدیكی از خط استوا، شدت جریان و جهت بادهای فصلی، وجود آب،‌رطوبت گیاه در منطقه و بالاخره ارتفاع از سطح دریا و ناهمواریهای سطح زمین است كه در اینجا اهمیت هر یك توضیح داده خواهد شد. 1ـ خورشید كره زمین دارای محور دوران ثابتی است كه نسبت به خط عمود بر صفحه گردش زمین به دور خورشید ْ5/23 درجه انحراف دارد. از آنجائیكه این انحراف محور، نقاط مختلفی از كره زمین را در فصول مختلف مقابل خورشید قرار می‌دهد، لذا حرارت و آب و هوای كره زمین درهر منطقه بنابر زاویه تابش خورشید نسبت به زمین فرق می‌كند و این مطلب باعث ایجاد فصول مختلف در هر ناحیه از كره ارض می‌شود. (شكل 1) در اول دیماه نقطه جنوبی محور یعنی قطب جنوب رو به خورشیداست و نیمكره جنوبی در فصل تابستان قرار می‌گیرد. در اول فروردین و اول مهرماه نقاط جنوبی و شمالی محور نسبت به خورشید به صورت موازی قرار می‌گیرند و شب و روز در هر دو نیمكره مساوی هستند. یعنی دوازده ساعت روز و دوازده ساعت شب می‌باشد. در این حالت هر دو نیمكره نسبت به خورشید اعتدال قرار دارند كه یكی در «اعتدال بهاری» و دیگری در «اعتدال پائیزی» است. دراول تیرماه نقطه شمالی محور یعنی قطب شمال رو به خورشید است و نیمكره شمالی در فصل تابستان و نیمكره جنوبی در فصل زمستان می‌باشد كه اولی را «انقلاب تابستانی» و دومی را «انقلاب زمستانی» گویند. شكل 1 ـ جهت محور كره زمین نسبت به خورشید در فصول مختلف شكل 2 ـ محل و موقعیت طلوع و غروب آفتاب در ماههای مختلف سال برای شهر تهران (عرض جغرافیایی ْ5/35 ـ نیمكره شمالی) به دلیل انحراف محور زمین، زاویه تابش آفتاب نسبت به زمین و همچنین مكان طلوع و غروب آفتاب در فصول مختلف فرق می‌كند. (شكل 2) به عنوان مثال در شهر تهران آفتاب در زمستان از سمت جنوب شرقی طلوع و در جنوب غربی غروب می‌كند. جهت مشخص نمودن موقعیت خورشید در ساعات مختلف روز و فصول گوناگون، باید زاویه تابش و جهت تابش آفتاب مشخص باشد.
زاویه تابش: زاویه‌ای است كه شعاع تابش خورشید با سطح افق می‌سازد (از صفر تا نود درجه)
جهت تابش: زاویه‌ای است كه تصویر شعاع تابش خورشید بر روی زمین با خط شمال و جنوب می‌سازد. شمال صفر درجه و جنوب صد و هشتاد درجه در نظر گرفته شده است (شكل 2-1).
زاویه تابش آفتاب در زمستان كمتر و در تابستان بیشتر است. برای شهر تهران كه در نیمكره شمالی واقع شده، زاویه تابش آفتاب هنگام ظهر در ماههای مختلف سال مطابق جدول 1 می‌باشد. جدول 1ـ زاویه تابش آفتاب هنگام ظهر در ماههای مختلف سال برای شهر تهران قرار دادن اكثر بازشوها و پنجره‌های بزرگ در قسمت جنوبی ساختمان و حفاظت از این پنجره‌ها در مقابل آفتاب تابستان به وسیله سایه‌بان و یا ایوان از خصوصیات اكثر ساختمانهای سنتی و جدید ایران است.
توجه به دیوار جنوبی ساختمان و استفاده از انرژی خورشیدی برای تأمین حرارت در ساختمان اساس كار بناهایی است كه به نام «ساختمانهای خورشیدی» معروف است. تحقیق و مطالعه بر روی اینگونه ابنیه درسنوات اخیر بسیار گسترش یافته و در كشورهای غربی تعداد زیادی از این قبیل ساختمانها احداث شده است. چنانچه از این جدول مشخص میشود، زاویه تابش آفتاب در تابستان هنگام ظهر تقریباً عمودی است ولی در زمستان آفتاب با زاویه كمتری می‌تابد. از این خاصیت در ضلع جنوبی ساختمان می‌توان استفاده كرد. با قرار دادن یك سایه‌بان بالای پنجره‌های این ضلع، میتوان از ورود تابش آفتاب و گرم شدن ساختمان در تابستان جلوگیری نمود. اما در فصل زمستان كه احتیاج به حرارت خورشید می‌باشد، به دلیل اینكه زاویه تابش آفتاب كمتر است،


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه;بررسی طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه;پاورپوینت جامع و کامل طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه;کاملترین پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه;پکیج پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه;مقاله طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه;تحقیق طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *