فایل کامل پاورپوینت مبانی آتش و احتراق 71 صفحه

شما برای دریافت پاورپوینت مبانی آتش و احتراق به سایت ما وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پاورپوینت مبانی آتش و احتراق را به دقت بخوانید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت مبانی آتش و احتراق بررسی مبانی آتش و احتراق پاورپوینت جامع و کامل مبانی آتش و احتراق کاملترین پاورپوینت مبانی آتش و احتراق پکیج پاورپوینت مبانی آتش و احتراق مقاله مبانی آتش و احتراق تحقیق مبانی آتش و احتراق

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 71

حجم فایل: 188 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل:

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 71 صفحه

مبانی آتش و احتراق

تعریف سوختن: هر ماده ای که با اکسیژن ترکیب شود ، ترکیب حاصل را سوختن گویند. انواع سوختن :
سوختن کند(بطئی) مثل زنگ زدن آهن
سوختن(تند) مثل آتش گرفتن مواد احتراق : به واکنش شیمیایی بین دو ماده که یکی از مواد اکسید کننده و دیگری اکسید شونده باشد.
اکسید کننده اکسیژن
اکسید شونده روغن
تمام مواد باید به بخار تبدیل شوند تا آتش بگیرند تعریف آتش : هر ماده ای که با اکسیژن ترکیب شود و تولید شعله نماید آتش نامیده میشود. تعریف شعله: هر ماده ای که با اکسیژن ترکیب شود و تولید نور و حرارت نماید ، شعله نامیده میشود. انواع آتش : آتش های مفید مثل آتش اجاق گاز آتش های مضر مثل آتش سوزی آتش های مفید : آتش های خواسته ، آتش های کنترل شده آتش های مضر : آتش های ناخواسته ،آتش های کنترل نشده ،آتش سوزی چگونه یک آتش درست می شود ؟ حرارت هوا(اکسیژن) ماده سوختی روشهای اطفاء : حرارت هوا(اکسیژن) سرد کردن ماده سوختی روشهای اطفاء : حرارت هوا(اکسیژن) جدا سازی مثلث اطفاء : جدا سازی خفه کردن سرد کردن مثلث اطفاء و مثلث حریق : جدا سازی خفه کردن سرد کردن حرارت هوا(اکسیژن) ماده سوختی طرق اطفاء یا خاموش كردن آتش : هرگاه یكی از سه عاملی را كه تشكیل دهنده مثلث آتش بوده و ضروری برای انجام عمل احتراق می باشد را از میان برداریم مثلث آتش ناقص شده و فرو می ریزد وعمل احتراق متوقف خواهد شد.
این عمل را می توانیم با برداشتن ( قطع) مواد قابل اشتعال ( ماده سوختنی) یعنی جلوگیری از تغذیه حریق
و یا جلوگیری از رسیدن اكسیژن كافی به آتش با استفاده از گازهای خنثی
و یا تقلیل درجه حرارت با استفاده ازعوامل خنك كننده (آب) انجام دهیم كه در هر سه صورت آتش سوزی كنترل و متوقف خواهد شد. روشهای اطفای حریق پس با توجه به مطالب فوق نتیجه می گیریم كه به چهار روش می توان آتش سوزی را خاموش نمود.:
1-تقلیل درجه حرارت به وسیله سرد كردن.
2-كاهش درصد اكسیژن به وسیله گازهای خنثی.
3- قطع یا دور ساختن مواد سوختنی به وسیله جداسازی.
4- قطع واكنشهای زنجیره ای سوختن.
1- تقلیل درجه حرارت بوسیله سرد كردن : حرارت یكی از صورتهای مختلف انرژی در طبیعت است و به كمك آب یا خاموش كننده های سرمازا، می توان سوخت را سرد نمود و از بوجود آمدن گازهای قابل اشتعال جلوگیری كرد و آنچه كه از حرارت باید بدانیم بشرح زیر می باشد.

الف) درجه حرارت :
كمیتی است كه برای اندازه گیری اثر حرارت بكار برده می شود و با واحدهای مختلف -1سانتیگراد2 -فارنهایت اندازه گیری می شود.
در مقیاس سانتیگراد، آب درصفر درجه یخ می زند و در صد درجه بجوش می آید. در مقیاس فارنهایت آب در 32+ درجه یخ می زند و در 212 درجه بجوش می آید.
ب) واحدهای حرارت : كالری CAL : مقدار حرارتی است كه بتواند درجه حرارت یك گرم آب را یك درجه سانتیگراد افزایش دهد.
بی تویو Btu : مقدار حرارتی است كه درجه حرارت یك پوند ( g 453 ) آب را یك درجه فارنهایت بالا ببرد.
Cal 252 = Btu
Kcal 252/0 =Btu ج : درجه حرات خودبخود سوزی هرگاه جسمی را حرارت دهیم ( بطور مستقیم یا غیر مستقیم ) درجه حرارت جسم مرتباً بالا می رود تا جایی كه حرارت به اندازه ای خواهد رسید كه جسم خودبخود آتش می گیرد.
اگر در این حال حرارت جسم اندازه گرفته شود مقدار و اندازه حرارت مشخصی برای آن جسم بدست می آید. بطور مثال درجه خودبخود سوزی اتر 356 و روغن موتور 700 درجه فارنهایت می باشد. خواص آب بصورت اسپری : الف – حرارت را از مواد مشتعل می گیرد ( قدرت بالای جذب حرارت دارد وحرارت جسم را زیر نقطه اشتعال می آورد) .
ب – از برخاستن بخارات قابل اشتعال جلوگیری می نماید.
ج – بخارهای آب از انتقال تشعشعی حرارت جلوگیری می كند.
د – آب پس از تبخیر 1700 برابر شده و غلظت را كاهش …


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پاورپوینت مبانی آتش و احتراق ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پاورپوینت مبانی آتش و احتراق – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود پاورپوینت مبانی آتش و احتراق;بررسی مبانی آتش و احتراق;پاورپوینت جامع و کامل مبانی آتش و احتراق;کاملترین پاورپوینت مبانی آتش و احتراق;پکیج پاورپوینت مبانی آتش و احتراق;مقاله مبانی آتش و احتراق;تحقیق مبانی آتش و احتراق

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *