فایل کامل پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (1979) 4 صفحه

شما برای دریافت پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (1979) به سایت ما وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (1979) را به دقت بخوانید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (19

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 4

حجم فایل: 13 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل:

پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (19

روایی:دارد

پایایی:دارد

نمره گذاری وتفسیر : دارد

منبع: دارد

پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (1979) در سطح وسیعی به عنوان یك ابزار غربالگری خودسنجی برای نشانه ها و ویژگی های بیمارگونه خوردن به كار می رود و كارآمدی آن در شناسایی بی اشتهایی روانی و پراشتهایی روانی، تایید شده است. EAT می تواند به عنوان مناسب ترین ابزار برای ارزیابی میزان “نتیجه” در گروه های بالینی یا ابزار غربالگری در گروه های غیربالینی به كار برده شود (گارنر، آلمستد، بور و گارنفینکل ، 1982). ملونی و همكاران (1988، به نقل از نوبخت، 1377) نشان داد كه این ابزار خودسنجی، طیف وسیعی از نشانه های مربوط به نگرش ها و رفتارهای خوردن را ارزیابی می كند و به نظر می رسد بهترین پرسشنامه موجود برای ارزیابی نشانه ها، رفتارها و نگرش های بیمارگونه خوردن می باشد. سه مؤلفه: 1. رژیم لاغری : به اجتناب از غذاهای چاق كننده و اشتغال ذهنی با لاغرتر بودن مربوط میشود. 2. پرخوری و اشتغال ذهنی با غذا : افكار مربوط به غذا و به همان نسبت پراشتهایی را بررسی می كند. 3. كنترل دهانی : كنترل خوردن و فشاری را كه فرد از سوی دیگران برای افزایش وزن ادراك میكند را بررسی می كند. این ابزار شامل عبارت هایی در مورد نگرش های خوردن و رفتارهای خوردن است كه در سطح وسیعی برای هم روایی و پایایی ارزیابی شده و فرم 26 آیتمی یا 40 آیتمی هر دو می تواند اجرا شود (گارنر و همكاران، 1982) که در این پژوهش از فرم 26 آیتمی استفاده می شود. هر یك از آیتم های EAT بر اساس مقیاس لیكرت درجه بندی می شود. آزمودنی برای هر پاسخ (همیشه) 3 نمره، (بیشتر اوقات) 2 نمره و (خیلی اوقات) 1 نمره می گیرد و سه گزینه باقیمانده شامل (گاهی اوقات)، (به ندرت) و (هرگز) دارای نمره صفر هستند. بنابراین نمره های EAT-26 می تواند از صفر تا 78 باشد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (1979) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل (1979) – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
پرسشنامه بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل;پرسشنامه ;بازخوردهای خوردن گارنر و گرفینكل

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *