فایل کامل پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005 4 صفحه

شما برای دریافت پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005 به سایت ما وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005 را به دقت بخوانید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 4

حجم فایل: 11 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل:

پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران2005

روایی:دارد

پایایی:دارد

نمره گذاری وتفسیر : دارد

منبع: دارد

پرسشنامه¬ی حساسیت اضطرابی ( ASI) یك پرسشنامه¬ی خودگزارش-دهی است كه 16 گویه دارد و بر اساس مقیاس پنج درجه¬ای لیكرتی (خیلی كم=0 تا خیلی زیاد=4) است. هر گویه این عقیده را منعكس می¬كند كه احساسات اضطرابی به صورت ناخوشایند تجربه می¬شوند و توان منتهی شدن به پیامد آسیب-زا را دارند. درجه¬ی تجربه¬ی ترس از نشانه¬های اضطرابی با نمرات بالاتر مشخص می¬شود. دامنه¬ی نمرات بین 0 تا 64 است. فلوید ، گارفیلد و ماركز (2005) ساختار این پرسشنامه از سه عاملِ؛ ترس از نگرانی¬های بدنی (8 گویه)، ترس از نداشتن كنترل شناختی (4 گویه) و ترس از مشاهده شدن اضطراب توسط دیگران (4 گویه) تشكیل شده است. بررسی ویژگی¬های روان¬سنجی این مقیاس، ثبات درونی آن را (آلفای بین 80/0 تا 90/0) نشان داده است. اعتبار بازآزمایی بعد از 2 هفته 75/0 و به مدت سه سال 71/0 نشان داده است که حساسیت اضطرابی یك سازه¬ی شخصیتی پایدار است (ریس ، پترسون ، گارسكی و مکنالی3، 1986).

پرسشنامه­ی حساسیت اضطرابی ([1]ASI) یك پرسشنامه­ی خودگزارش­دهی است كه 16 گویه دارد و بر اساس مقیاس پنج درجه­ای لیكرتی (خیلی كم=0 تا خیلی زیاد=4) است. هر گویه این عقیده را منعكس می­كند كه احساسات اضطرابی به صورت ناخوشایند تجربه می­شوند و توان منتهی شدن به پیامد آسیب­زا را دارند. درجه­ی تجربه­ی ترس از نشانه­های اضطرابی با نمرات بالاتر مشخص می­شود. دامنه­ی نمرات بین 0 تا 64 است. فلوید[2]، گارفیلد[3] و ماركز[4] (2005) ساختار این پرسشنامه از سه عاملِ؛ ترس از نگرانی­های بدنی (8 گویه)، ترس از نداشتن كنترل شناختی (4 گویه) و ترس از مشاهده شدن اضطراب توسط دیگران (4 گویه) تشكیل شده است. بررسی ویژگی­های روان­سنجی این مقیاس، ثبات درونی آن را (آلفای بین 80/0 تا 90/0) نشان داده است. اعتبار بازآزمایی بعد از 2 هفته 75/0 و به مدت سه سال 71/0 نشان داده است که حساسیت اضطرابی یك سازه­ی شخصیتی پایدار است (ریس[5]، پترسون[6]، گارسكی[7] و مکنالی3، 1986).


[1] – Anxiety Sensitivity Index

[2] – Floyd

[3] – Garfiled

[4] – Marcus

[5] – Reiss

[6] – Peterson

[7] – Gursky

3 – Mcnally

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005 ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005 – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
پرسشنامه حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005;پرسشنامه حساسیت اضطرابی ;پرسشنامه;حساسیت اضطرابی ASI فلوید و همکاران 2005

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *