مقاله درباره انتقال اطلاعات

دانلود مقاله درباره انتقال اطلاعات و انواع روش های انتقال

دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 10
حجم فایل 12 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

*مقاله درباره انتقال اطلاعات*

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                        صفحه

اهداف كلی………………………… 1

«مودم»…………………………… 2

انتقال اطلاعات بین كامپیوترها……….. 3

شبكه ها………………………….. 5


انتقال اطلاعات

قرن حاضر، قرن اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات بین اقصی نقاط جهان امروز، امری اجتناب ناپذیر به شمار می آید. كسانی كه با كامپیوتر سروكار دارند دیگر نمی توانند خود را به قلعه و كامپیوتر شخصی خویش محدود سازند و برای كسب جدیدترین اطلاعات علمی، پزشكی، اجتماعی و اقتصادی ناچار به برقراری ارتباط با بانكهای اطلاعاتی در سرتاسر دنیا خواهند بود. لذا اهمیت استفاده از شبكه های كامپیوتری به عنوان ابزار انتقال اخبار در جهان حاضر، هویدا می گردد. بنابراین مطالبی كه در فصل جاری مورد بررسی قرار خواهند گرفت به شرح زیر می باشد.

 

اهداف كلی

آشنایی با دستگاه ها و مسیرهای انتقال اطلاعات

2-آشنایی با اصطلاح شبكه (Network) و انواع آن

3-و آشنایی با اینترنت (Internet) شبكه های جهانی كامپیوتر

4-معرفی روشهای استفاده از كامپیوتر

بدین ترتیب، شما خواننده محترم و گرامی می توانید. با استفاده از یك كامپیوتر و به كارگیری امكانات سخت افزاری مورد نیاز، از امكانات شبكه های كامپیوتری جهت رفع نیازهای خویش بهره مند شوید. امروزه انتقال اطلاعات نقش مهمی در پردازش داده ها به عهده دارد و سبب می شود كه كاربران، كارهای كامپیوتری خود را در منزل یا اداره یا هر مكانی كه خط تلفن یا سایر خطوط انتقال اطلاعات در دسترسی باشد، انجام دهنده این امر تأثیر بسزایی در صنعت پردازش داده ها، علی الخصوص در اجتماع، داشته است. انتقال اطلاعات بر حسب تعداد بیشماری از اطلاعات كه
می توانند در ثانیه منتقل شوند(بیت در ثانیه) اندازه گیری می شود و واحد آن باد است. انتقال اطلاعات همچنین بر حسب كاراكتر در ثانیه نیز اندازه گیری می شود. جهت انتقال اطلاعات نیاز به دستگاه هایی است ك بتواند سیگنال دیجیتال را به آنالوگ و بلاعكس تبدیل نماید. و یكی از این دستگاه ها «مودم» نام دارد.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *