چگونه دانش آموزان که مشکل کف پای صاف دارند شناسایی و چه اقداماتی را انجام دادم

چگونه دانش آموزان که مشکل کف پای صاف دارند شناسایی و چه اقداماتی را انجام دادم

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 22
حجم فایل 40 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

چكیده

یکی از عارضه های مهم در بین كودكان و نوجوانان کف پای صاف است. بی شک عارضه کف پای صاف خیلی مهم است و این در حالی است که از سوی والدین و نوجوانان جدی گرفته نمی شود. این عارضه در مناطقی که فقر اجتماعی بیشتری وجود دارد بیشتر است و بسته به سطح زندگی مردم متفاوت است. در برخی موارد مشاهده می شود بیشتر نوجوانان و کودکان با پای برهنه روی سطح سخت بازی می کنند و این عامل مهمی در ایجاد این عارضه است. مخصوصا برای کودکان خردسال این موضوع بسیار مهم تر است.

شناخت بدشکلی ها وحرکات اصلاحی شاخه ای از تربیت بدنی به شمار می رود که درصدد اصلاح و برطرف کردن ضعف ها و ناهنجاری های مختلف عضلانی، ارگانیکی و هماهنگی و تعادل با استفاده از حرکات و برنامه های دقیق و اصولی ورزش می باشد. اینجانب …….. در پژوهش مذكور سعی بر این دارم كه مشكل كف پای صاف را در تعدادی از دانش آموزانم مورد بررسی قرار داده و راهكار های مناسب را در جهت رفع این معضل ارائه دهم.تمرینات اصلاحی اعمال شده در این تحقیق می تواند راه حلی مناسب، ارزان و بدون عارضه جانبی جهت برطرف نمودن ناهنجاری كف پای صاف در دانش آموزان باشد

مقد مه:

یكی از شایع ‌ترین مشكلات مربوط به پا كه بعضی از دانش آموزان با آن دست به گریبان هستند و گاهی بدون ‌آن كه از این مشكل خبر داشته باشند، سال ‌ها با آن زندگی می‌ كنند، صافی كف پا است.

این عارضه هم در كودكان و هم در افراد بالغ شایع است. حدود 20 درصد از افراد بالغ دچار صافی كف پا هستند. در این وضعیت، قوس پا در یك یا هر دو پا صاف است، در حالی كه این قوس طبیعی در بیشتر افراد، فضایی را در قسمت داخلی پا شامل می ‌شود. البته ارتفاع این قوس در افراد مختلف فرق می ‌كند. كودكان در سنین پایین این قوس را ندارند. این قوس بین سنین 3 تا 10 سالگی کم کم ایجاد می ‌شود.

بیشتر كودكان دارای كف پای صاف بدون علامت هستند. صافی كف پای علامت ‌دار به دو صورت قابل انعطاف و سخت دیده می‌شود. نوع قابل انعطاف آن به گونه ‌ای است كه در زمان ایستادن و زمانی كه وزن بدن روی پاها قرار می ‌گیرد، كف پا صاف است، ولی وقتی فرد می ‌نشیند قوس كف پا برمی ‌گردد. نوع سخت صافی كف پا به گونه ‌ای است كه قوس كف پا، چه در حالت نشسته و چه در حالت ایستاده، تخت و صاف است.هر پای انسان از 26 استخوان تشكیل شده است كه توسط 33 مفصل و تعداد زیادی ماهیچه، تاندون و رباط در كنار یكدیگر قرار گرفته‌ اند. چگونگی قرار گرفتن این ساختارها در كنار هم، قوس ‌های استخوانی را ایجاد می‌ كند. زمانی كه راه می ‌رویم، این قوس‌های قابل ارتجاع، وزن بدن را میان پاها و ساق پا توزیع می ‌كنند. این قوس ‌ها، نقش جدایی ‌ناپذیری در چگونگی راه رفتن ما دارند و در واقع به عنوان اهرم‌ های محكمی برای حركت، عمل می ‌كنند.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *